ГОГОЛІВСЬКІ СКАРБИ
шукали в Ніжині учасники Х Міжнародної конференції «Творча спадщина Миколи Гоголя і сучасний світ», присвяченій 200-літтю з дня народження всесвітньо відомого митця

Душа человеческая — такое сокровище, о котором нам следует всем получше позаботиться.
Николай Гоголь

Саме в душі ключ феномену творчості Миколи Гоголя. І тому його афоризм залишається актуальним для наших сучасників. Тезу, висловлену директором інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, академіком НАН України Миколою Жулинським, підтримали і розвинули науковці, які зібралися в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. Літератори, філософи, краєзнавці з Києва, Донецька, Дрогобича, Івано-Франківська, Брянська, Санкт-Петербурга, Запоріжжя, Полтави, Білорусі, Грузії, Південної Африки, Німеччини з трепетом переступали той самий поріг Безбородькової будівлі, що й юний Микола Гоголь, який сформувався тут як літератор і релігійний філософ.

Творча спадщина Миколи Гоголя, Безбородьків девіз «Lebore et zelo» на фронтоні тепер вже Гоголевого корпусу, 70 тисяч випускників більше ніж за двохсотлітню історію вишу, 7 факультетів і 30 кафедр — вже традиція Ніжинської вищої школи, наголосив у вітальному слові ректор внз, доктор політичних наук професор Олександр Бойко. Як і проведення таких конференцій, перша з яких, тоді Всесоюзна, відбулася в 1979 році саме в цих стінах. Тут починалася проба пера і перший театральний успіх, які вилилися в романи, повісті і драматичні твори, в яких автор роздумував про гріховну людську душу і шукав ідеал для неї.

Він знайшов його у Христі, у Євангельському слові. Так вважають сьогодні і науковці, і церковні діячі. Про це написав у вітанні Єпископ Полтавський і Миргородський Владика Филип. А єпископ Прилуцький і Ніжинський Владика Іриней оцінив Гоголя, як релігійного мислителя. На пленарному засіданні він подарував Гоголевому вишу копію Пересопницького Євангелія. Цей скарб української духовності прикрашає сьогодні найвідоміші бібліотеки Європи і світу. Тепер зможуть бачити його і ніжинці.

Дух і слово Гоголя наснажує сьогодні на наукові пошуки всіх, кого захоплює його світогляд, стиль, мова, вплив на розвиток світової літератури. Київський професор Володимир Звиняцьковський вважає Гоголя одним із учнів Й.-В. Гете. Адже поетичне покликання ніжинського гімназиста починалося під впливом особистості і творчості цього титана думки.

Микола Гоголь зумів побачити і витягнути незвичайне із «звичайного» задля висвітлення людської душі, стверджував завідував кафедри історії російської літератури Санкт-Петербурзького університету Олександр Карпов.
Чи розгадана сьогодні таємниця творчості Гоголя? Ніжинський професор Григорій Самойленко представив науковому товариству знайдений ним недавно невідомий список глав другого тому «Мертвих душ», переписуваний чотирма особами. У ньому його є суттєві відмінності від уже виданого варіанту відомого твору, які підтверджують скрупульозну роботу Миколи Гоголя над кожним образом, словом, удосконаленням тексту.
Письменник відкрив світу Україну і Росію. Він одночасно і творець і руйнівник в системах обох культур. І, очевидно, його творча спадщина повинна вивчатися сьогодні синхронно в обох країнах, вважає доктор філологічних наук професор керівник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, завідувач відділу слов’янських літератур Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Павло Михед. За висловом Івана Франка, українець за ментальністю Микола Гоголь став одним з основоположників класичної російської літератури.

Але, на жаль, політична заангажованість нашої спільної історії призвела до певних стереотипів у наукових дослідженнях, до розгалуження в канонах української і російської рецепції.
Про творчість Миколи Гоголя, як проблему гуманітаристики доповідав завідувач кафедри української літератури Гоголевого вишу професор Олександр Ковальчук. Українська гоголіана розвивалася набагато повільніше, ніж російська. А в деякі часи на неї навіть накладалося табу.

Відсутність словника мови Гоголя непокоїть професора Донецького державного університету імені М. Горького Валерія Калінкіна.

Професор Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Козлик застеріг від дилетантського підходу у вивченні творчої спадщини Миколи Гоголя. На його думку, мистецтво не має ні часових ні просторових кордонів, воно належить тому, хто має в ньому потребу.

Учасники конференції ділилися науковими розвідками на засіданнях 5 секцій, знайомилися з музейними експозиціями університету, з ніжинськими шляхами найвідомішого гімназиста, з Качанівською садибою Тарновських, якою наснажувався письменник.

Творча спадщина Миколи Гоголя допомагає нам сьогодні знаходити промінь вічності.

Надія Онищенко

Міністерство освіти і науки України

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Гоголезнавчий центр
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
Виконавчий комітет Ніжинської міської Ради

ПРОГРАМА
X Міжнародної конференції
«ТВОРЧА СПАДЩИНА МИКОЛИ ГОГОЛЯ
І СУЧАСНИЙ СВІТ»

(до 200-ліття від дня народження) 

13-15 травня
2009 року

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Голова організаційного комітету:

БОЙКО Олександр Дмитрович — ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор політичних наук.

Члени організаційного комітету:

МЕЛЬНИЧУК Олександр Володимирович — проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор фізико-математичних наук.
ЗАБАРНИЙ Олександр Вадимович — декан філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент, кандидат філологічних наук.
МИХЕД Павло Володимирович — керівник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, завідувач відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, професор, доктор філологічних наук.
САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович — завідувач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор філологічних наук.
ЯКУБІНА Юлія Василівна — старший викладач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
ПРОХОРЕНКО Євгенія Євгеніївна — співробітник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

СЕКЦІЇ:

1. ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА
2. ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ
3. ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ
4. ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХІ СТ.
5. ПРОБЛЕМИ БІОГРАФІЇ, МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ТА МОВИ ТВОРІВ М. ГОГОЛЯ

РЕГЛАМЕНТ

Доповідь на пленарному засіданні -15 хв.
Доповідь на секційному засіданні — 15 хв. + 5 хв. для запитань
/Дискусії — наприкінці кожного засідання/

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

ПОРЯДОК РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

Вівторок, 12 травня
10.00 — 20.00 — заїзд і реєстрація учасників конференції в Гоголівському корпусі університету (приміщення Гімназії вищих наук) в ауд. 218.

Середа, 13 травня
8.00 — 9.30 — сніданок.
8.00 — 10.00 — реєстрація учасників конференції в Гоголівському корпусі університету (приміщення Гімназії вищих наук) в ауд. 218.
10.00 — 13.30 — урочисте відкриття конференції, пленарне засідання (актовий зал Гоголівського корпусу).
13.30 — 14.15 — обід.
14.15 — 15.00 — екскурсія (Музей Гоголя, картинна галерея).
15.00 — 18.00 — робота секцій:
» ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА (ауд. 218).
» ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ (ауд. 215).
» ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ (ауд. 219).
» ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХІ СТ. (ауд. 220).
» ПРОБЛЕМИ БІОГРАФІЇ, МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ТА МОВИ ТВОРІВ М. ГОГОЛЯ (ауд. 221).
18.00 — 19.30 — концертна програма (актовий зал Гоголівського корпусу)
19.30 — 23.00 — святкова вечеря (Банкетний зал їдальні).

Четвер, 14 травня
8.00 — 9.00 — сніданок.
9.00 — 13.00 — робота секцій:
» ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА (ауд. 218).
» ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ (ауд. 215).
» ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ (ауд. 219).
» ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХІ СТ. (ауд. 220).
» ПРОБЛЕМИ БІОГРАФІЇ, МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ТА МОВИ ТВОРІВ М. ГОГОЛЯ (ауд. 221).
13.00 — 14.00 — обід.
14.00 — 15.00 — екскурсія містом (Сквер Гоголя, Музей рідкісної книги).
15.00 — 17.30 — робота секцій:
» ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА (ауд. 218).
» ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ (ауд. 215).
» ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ (ауд. 219).
» ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХІ СТ. (ауд. 220).
» ПРОБЛЕМИ БІОГРАФІЇ, МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ТА МОВИ ТВОРІВ М. ГОГОЛЯ (ауд. 221).
17.30 — 18.00 — заключне пленарне засідання (ауд. 212).
18.00 — 19.00 — презентація видань, присвячених життю і творчості М. Гоголя (ауд. 212)
19.00 — 20.00 — фуршет (ауд. 218).

П’ятниця, 15 травня
7.00 — 8.00 — сніданок.
8.00 — 17.00 — екскурсія до Качанівки.

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

13 травня, середа 10.00 — 13.00
Актовий зал Гоголівського корпусу

Головують:

МИХЕД Павло Володимирович — доктор філологічних наук, професор, керівник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, завідувач відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Вітальне слово:

БОЙКО Олександр Дмитрович — ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор політичних наук

МЕЛЬНИЧУК Олександр Володимирович — проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор фізико-математичних наук

Єпископ Ніжинський і Прилуцький Владика ІРИНЕЙ

Єпископ Полтавський і Миргородський Владика ФИЛИП

НЕДЯК Володимир Володимирович — генеральний директор музею «Козацькі землі України»

Доповіді пленарного засідання:

1. «… ДАНО МЕНІ ЗАГЛЯНУТИ ГЛИБШЕ В ДУШУ…» ГОГОЛЬ: ДУХ І СЛОВО
ЖУЛИНСЬКИЙ Микола Григорович (Київ)

2. «… ИЗВЛЕЧЬ ИЗ «ОБЫКНОВЕННОГО» НЕОБЫКНОВЕННОЕ…»
КАРПОВ Олександр Анатолійович (Санкт-Петербург)

3. ПРО НЕВІДОМИЙ СПИСОК ІІ-ГО ТОМУ «МЕРТВИХ ДУШ»
САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович (Ніжин)

4. ГОГОЛЬ НА ПОРОГЕ СВОЕГО 300-ЛЕТИЯ
КАЗАРІН Володимир Павлович (Сімферополь)

5. ТВОРЧІСТЬ М. ГОГОЛЯ ЯК ПРОБЛЕМА ГУМАНІТАРИСТИКИ
КОВАЛЬЧУК Олександр Герасимович (Ніжин)

6. О СТАДИАЛЬНОСТИ ПОЭТИЧЕСКОГО БЫТИЯ: «ПЕТЕРБУРГСКИЕ ПОВЕСТИ» Н. ГОГОЛЯ
ФЕДОРОВ Володимир Вікторович (Донецьк)

7. ПОЭТИЧЕСКОЕ ПРИЗВАНИЕ ГИМНАЗИСТА ГОГОЛЯ (О ЗНАЧЕНИИ ЛИЧНОСТИ И ТВОРЧЕСТВА И.В. ГЕТЕ В НЕЖИНСКИЙ ПЕРИОД)
ЗВИНЯЦЬКОВСЬКИЙ Володимир Янович (Київ)

8. ТВОРЧА СПАДЩИНА М.В. ГОГОЛЯ В ПЛОЩИНІ ТЕОРЕТИКО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ
КОЗЛИК Ігор Володимирович (Івано-Франківськ)

9. ОНИМНЫЙ МАТЕРИАЛ СЛОВАРЯ ЯЗЫКА ГОГОЛЯ (ПРОЕКТЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ)
КАЛІНКІН Валерій Михайлович (Донецьк)

10. ТВОРЧЕСТВО Н. ГОГОЛЯ В НАСЛЕДИИ Ю.М. ЛОТМАНА
КИЧЕНКО Олександр Семенович (Черкаси)

11. «ПОТАЕННЫЙ ГОГОЛЬ» (К ПРОБЛЕМЕ ГОГОЛЕВСКОГО ПОДТЕКСТА)
АБРАМОВИЧ Семен Дмитрович (Чернівці)

12. МИКОЛА ГОГОЛЬ: РОЗГАЛУЖЕННЯ В КАНОНАХ (УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА РЕЦЕПЦІЯ)
МИХЕД Павло Володимирович (Київ-Ніжин)

Секція І.
ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА

13 травня, середа 15.00 — 18.00, ауд. 218 Гоголівського корпусу
14 травня, четвер 9.00 — 13.00, ауд. 218 Гоголівського корпусу
15.00 — 18.00, ауд. 218 Гоголівського корпусу

Головують:

МИХЕД Тетяна Василівна — доктор філологічних наук, професор Київського славістичного університету.

КШИХИЛЬКЕВИЧ Агата Феліксівна — професор кафедри класики та мов світу університету Південної Африки, доктор філологічних наук

Секретар секції:

ЯКУБІНА Юлія Василівна — старший викладач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Доповіді:

1. До кого Гоголь ближче — до Маркеса чи до сучасних українських письменників?
БОНДАРЕНКО Станіслав (Київ)

2. Переосмысление традиции немецкого романтизма в повести Н.В. Гоголя «Портрет»
ГОНЧАРОВА Ірина Михайлівна (Ніжин)

3. Філософія накопичення та її втілення у поемі М.В. Гоголя «Мертві душі» та повісті О. де Бальзака «Гобсек»
ГРИЧАНИК Наталія Іванівна (Глухів)

4. Проблема зради і трагічної смерті в історичній повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» і новелі П. Меріме «Матео Фальконе»
ДАВИДЕНКО Галина Йосипівна (Глухів)

5. Gogol and Senkovsky: literary adversaries
ЄРМОЛЕНКО Юлія Володимирівна (Дніпродзержинськ)

6. Стратегії «нової міфології» у творчості Миколи Гоголя і Фрідріха Геббеля
КОБЗАР Олена Іванівна (Полтава)

7. Гоголевские мотивы в творчестве Бруно Ясенского
КШИХИЛЬКЕВИЧ Агата Феліксівна (Преторія)

8. Політико-правові погляди Миколи Гоголя і юснатуралістичні концепції Античності: спроба порівняльного аналізу
МАСЛАК Олександр Олександрович (Київ)

9. Зауваги коментатора
МИХЕД Тетяна Василівна (Київ)

10. Любовь и флирт в повести «Ночь под Рождество»
НЕЧИПОРЕНКО Юрій Дмитрович (Москва)

11. «Мертвые души» и крест как символы мировоззрения гения
ОЛЬХОВСЬКА Людмила Василівна (Полтава),
РОТРАУТ Рейнхард (Германія),
ГИЗЕЛА Трёмпенер (Германія)

12. Особливості перекладу національно-маркованої лексики (на матеріалі німецьких перекладів М. Гоголя)
РОЛІК Анатолій Васильович (Ніжин)

13. Разрушение вечности бытия или антирождение
СОЗАШВІЛІ Ніно Михайлівна (Телаві)

14. Рецепция Гоголя в Германии
ХОТИНСЬКА Галина (Любек)

15. «Портрет» М. Гоголя і «Портрет Доріана Грея» О. Вайльда: творчі наслідування і художні відкриття
ЧАЙКА Олена Миколаївна (Глухів)

16. Формування образу наставника у творчості Миколи Гоголя
ЯКУБІНА Юлія Василівна (Ніжин)

Секція ІІ.
ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ

13 травня, середа 15.00 — 18.00, ауд. 215 Гоголівського корпусу
14 травня, четвер 9.00 — 13.00, ауд. 215 Гоголівського корпусу
15.00 — 18.00, ауд. 215 Гоголівського корпусу

Головують:

АБРАМОВИЧ Семен Дмитрович — доктор філологічних наук, професор Чернівецького торгівельно-економічного інституту

ЗВАРИЧ Василь Захарович — кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.

КОВАЛЬЧУК Олександр Герасимович — доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Секретар секції:
ПРОХОРЕНКО Євгенія Євгеніївна, співробітник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Доповіді:

1. «Вечера на хуторе близ Диканьки» М. Гоголя та «Малороссийские повести, рассказываемые Грыцьком Основьяненком» Г. Квітки: порівняльний аспект
БОРОДІНОВА Маргарита Веніамінівна (Донецьк)

2. Микола Гоголь в рецепції Уласа Самчука
ВАСИЛИШИН Олег Васильович (Кременець)

3. Яр Славутич про те, чому Гоголь писав російською мовою
ВОЛОШИНА Ніла Йосипівна (Київ)

4. Публіцистична спадщина Миколи Гоголя: фольклорний контекст
ГАЛАЦЬКА Валентина Леонідівна (Дніпропетровськ)

5. Принципи візуальності у повістях Гоголя на українську тематику: функ? кольорообразів
ГЕНЕРАЛЮК Леся Станіславівна (Київ)

6. Традиції Миколи Гоголя в творчості Олекси Стороженка
ДАНИЛЮК-ТЕРЕЩУК Тетяна Ярославівна (Луцьк)

7. Звичаї і традиції у творчості Миколи Гоголя (на матеріалі «Вечорів на хуторі біля Диканьки»)
ДРАЧУК Любов Іванівна (Ніжин)

8. Вплив творчості М. В. Гоголя на формування національного світогляду українського дворянства першої половини XIX ст.
ДУДЧЕНКО Геннадій Миколайович (Ніжин)

9. Повість М. Гоголя «Тарас Бульба» як націотворчий текст (10-20 рр. ХХ ст.)
ДУНАЙ Павлина Олександрівна (Київ)

10. Микола Гоголь очима молоді України
ЄРМОЛЕНКО Світлана Іванівна (Мелітополь)

11. Гоголіана на сторінках журналу «Киевская старина»
ЗАБІЯКА Іван Михайлович (Київ)

12. Витоки народно-фольклорних традицій і слов’янської міфології «Вечорів на хуторі біля Диканьки» М. Гоголя
ЗАРУДНЯ Ірина Олександрівна (Новгородка)

13. Психоаналітичні технології вивчення Гоголя
ЗБОРОВСЬКА Ніла Вікторівна (Київ)

14. М. Гоголь в науково-поетичній рецепції М. Рильського
ЗВАРИЧ Василь Захарович (Дрогобич)

15. М. Гоголь в перекладі М. Зерова
ЗІНЕВИЧ Людмила Василівна (Чернігів)

16. Зауваги до родоводу Гоголя
КАЗИМИРЧУК Григорій Дмитрович (Київ)

17. Гоголівські традиції в літературному дискурсі Г. Квітки-Основ’яненка
КОВАЛЕНКО Віра Григорівна (Ніжин)

18. Образ людини в літературі (на матеріалі «Мертвих душ» М. Гоголя та романів В. Дрозда)
КОЛОДЯЖНА Олена Леонідівна (Донецьк)

19. Н.В. Гоголь и современные украинские СМИ
КОНОВАЛОВ Андрій Григорович,
КОНОВАЛОВА Ірина Вікторівна (Донецьк)

20. Суголосність мотивів у творчості М. Гоголя та І. Нечуя-Левицького
КОПЄЙЦЕВА Людмила Петрівна (Мелітополь)

21. Народна сміхова культура у творах Гоголя та в нашій сучасності
КОСЮК Оксана Михайлівна (Луцьк)

22. Гоголь и «Составление Малороссии»
КОШЕЛЕВ В’ячеслав Анатолійович (Великий Новгород)

23. Дискурс хронотопа в «украинских повестях» Н. Гоголя
КРАСНОБАЄВА Оксана Дмитрівна (Луцьк)

24. Металогічна рецепція Миколи Гоголя в сучасній українській ліриці
КРЕМІНЬ Тарас Дмитрович (Миколаїв)

25. Особенности украинского национального костюма в изображении Н.В. Гоголя
КУРКІНА Світлана Павлівна,
КРИВОНОСОВА М.А. (Новозибків)

26. Постать Миколи Гоголя в літературно-критичних працях Володимира Базилевського: до критеріїв оцінки спадщини письменника
ЛИТВИНЕНКО Сергій Володимирович
(Переяслав-Хмельницький)

27. Символіко-міфологічні образи та фольклорні мотиви у ранній творчості Миколи Гоголя
ЛІЩУК-ТОРЧИНСЬКА Тетяна Петрівна (Луцьк)

28. Топос саду в творах Миколи Гоголя, Григорія Сковороди та Валерія Шевчука
ЛУК’ЯНЕНКО Дарія В’ячеславівна (Миколаїв)

29. Міфологема скарбу у творчості М. Гоголя та О. Стороженка
МОЦІЯКА Олена Миколаївна (Ніжин)

30. Спільнота сміху в повісті М. Гоголя «Сорочинський Ярмарок»
НАЗАРУК Ева Ричардівна (Люблін)

31. Представление Н.В. Гоголя об «идеальной» и «хорошей» государственности в контексте российской и украинской политической культуры
ОКАРА Андрій Миколайович (Москва)

32. Постать М.В. Гоголя в українському художньому дискурсі
ПЕРЕЛОМОВА Олена Степанівна (Суми)

33. Діалогічність обробок українських народних пісень з репертуару Миколи Гоголя
ПОЛЯНСЬКИЙ Вадим Вікторович (Ніжин)

34. Микола Гоголь та Олекса Стороженко: інтертекстуальні зв’язки
ПОЙДА Оксана Андріївна (Вінниця)

35. Як зроблена українська «Шинеля» М. Гоголя
ПРОХОРЕНКО Євгенія Євгеніївна (Ніжин)

36. Недосяжна зірка Гоголя або Гоголь і світ (за «Щоденниками» Олеся Гончара)
РЕВА Лариса Григорівна (Київ)

37. Микола Гоголь в художній інтерпретації Юрія Косача
РОМАНОВ Сергій Миколайович (Луцьк)

38. Микола Васильович Гоголь і літературно-мистецьке оточення доби (за повістю О. Полторацького «У Петербурзі»)
РОМАЩЕНКО Людмила Іванівна (Черкаси)

39. Відторгнення агресивних Анімуса та Аніми (на матеріалі повістей М.В. Гоголя і перекладених І.Я. Франком старонорвезьких балад)
СМОЛЬНИЦЬКА Ольга Олександрівна (Сімферополь)

40. П. Куліш як засновник вітчизняного гоголезнавства
ТЕТЕРІНА Ольга Борисівна (Київ)

41. Літературний портрет Миколи Гоголя в українській мемуарній літературі XX століття
ФЕДУНЬ Марія Романівна (Івано-Франківськ)

42. Гоголівські традиції у творчості Миколи Куліша (на матеріалі «Ревізора» та «Хулія Хурини»)
ШКОЛА Валентина Миколаївна (Бердянськ)

43. Три традиції історичного роману
ЮРОВА Інна Юріївна (Донецьк)

44. Козацька доба у повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» і романі В. Кулаковського «Северин Наливайко»
ЮЩЕНКО Людмила Олександрівна (Черкаси)

45. Український світ Миколи Гоголя в дослідженнях Володимира Дорошенка
ЯБЛОНСЬКА Ольга Василівна (Луцьк)

46. «Ревизор» М. Гоголя та «Приезжий из столицы» Г. Квітки (спроба типологічної характеристики)
ЯРОШЕВИЧ Ірина Андріївна (Донецьк)

Секція ІІІ.
ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ

13 травня, середа 15.00 — 18.00, ауд. 219 Гоголівського корпусу
14 травня, четвер 9.00 — 13.00, ауд. 219 Гоголівського корпусу
15.00 — 18.00, ауд. 219 Гоголівського корпусу

Головують:

МАЦАПУРА Валентина Іванівна — доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

ФАДЄЄВА Ніна Іванівна — доктор філологічних наук, професор Тверського державного університету

ПРОСЦЕВІЧУС Владислав Едуардович — кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури і історії української літератури Горлівського педагогічного інституту іноземних мов.

Секретар секції:

CКВІРА Наталія Михайлівна — кандидат філологічних наук, м.н.с. відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

Доповіді:

1. «…Едва есть ли высшее из наслаждений, как наслажденье творить» (эстетическая тематика в художественном мире Н.В. Гоголя)
БАЛДІНА Олена Вікторівна (Москва)

2. Традиції староукраїнського барокового театру в ранніх прозових творах Миколи Гоголя
БАРАНЕНКОВА Наталія Анатоліївна (Ніжин)

3. Элементы водевильной поэтики в комедии Н. Гоголя «Женитьба»
БІЛЕЦЬКА Віталіна Станіславівна (Черкаси)

4. Реалії «Шинелі» М.В. Гоголя і фантастика «авторитетних» тлумачень
ВАНДИШЕВА-РЕБРО Надія Валентинівна (Суми)

5. Творчество Н.В. Гоголя во время эсхатологических ожиданий 1842-1844 гг.
ВАНДИШЕВ Валентин Миколайович (Суми)

6. К попытке прочтения повести «Иван Федорович Шпонька и его тетушка»
ВАСИЛЬЄВ Володимир Кирилович (Красноярськ)

7. Поэтика границ в творчестве Н.В. Гоголя
ГОЛДФАСТ Тетяна Сергіївна (Донецьк)

8. Особливості індивідуального стилю М.В. Гоголя
ГОЛОВЧЕНКО Ніна Іванівна (Київ)

9. Гоголь: между Миргородом и Диканькой
ДЕНИСОВ Володимир Дмитрович (Санкт-Петербург)

10. Образ сакральных животных в произведениях Н. Гоголя
ДЕРЕЗА Людмила Василівна (Горлівка)

11. Невідомі складові авторської будови відповіді про «натуру» Чичикова в поемі «Мертві душі»
ДЖУЛАЙ Юрій Володимирович (Київ)

12. Тема апостасии в повести Н.В. Гоголя «Вий»
ДМИТРІЄВ Евген Олександрович (Донецьк)

13. Актуальні проблеми вивчення «Вечорів на хуторі біля Диканьки»
ЖАРКЕВИЧ Наталія Михайлівна (Ніжин)

14. Мифологические образы в романтической традиции
ІВАНОВА Наталія Петрівна (Черкаси)

15. Поетична реальність і гра в художньому світі раннього Гоголя
КИРИЧОК Григорій Анатолійович (Ніжин)

16. «Какие человеческие движения» следует забирать с собою в путь?
КЛЕУТІНА Інна Миколаївна (Брянськ)

17. Звук в раннем творчестве Н.В. Гоголя
КОМІСАРЕНКО Андрій Миколайович (Дніпропетровськ)

18. Символіка дороги в творчій спадщині М.В. Гоголя
КОРКІШКО Вікторія Олегівна (Бердянськ)

19. Проблематика художественного целого «Петербургских повестей» Гоголя
КРАВЧЕНКО Оксана Анатоліївна (Донецьк)

20. Неопределенность и символика в «Мертвых душах» Гоголя
КРИВОНОС Владислав Шаєвич (Самара)

21. Дуализм души и творчества Н. Гоголя
ЛЕНСЬКА Валентина Віталіївна (Кривий Ріг)

22. Гоголь Н.В. Поэтика «Сорочинской ярмарки»
ЛИНДЮК Л. (Харків)

23. Эстетическое прозрение и художественное ясновидение стиля Н.В. Гоголя
ЛЮБЕЦЬКА Вікторія Валеріївна (Донецьк)

24. О роли и функциях звуковых и живописных деталей в «Мертвых душах» Н.В. Гоголя
МАЦАПУРА Валентина Іванівна (Полтава)

25. Семантическая структура «Повести о том, как поссорился Иван Иванович с Иваном Никифоровичем» Н.В. Гоголя
МОЩЕНСЬКА Людмила Григорівна (Мінськ)

26. Мотив странничества в поэме Н. Гоголя «Ганц Кюхельгартен»
МУСІЙ Валентина Борисівна (Одеса)

27. Міфопоетична тріада в повісті М.В. Гоголя «Рим»
НАГОРНА Наталія Мефодіївна (Київ)

28. «Портрет» и портрет Н.В. Гоголя
ОРЛОВА Ольга Василівна (Полтава)

29. Типология мужских характеров в сборнике Н.В. Гоголя «Вечера на хуторе близ Диканьки»
ПАВЕЛЬЄВА Анна Костянтинівна (Полтава)

30. Роль «Мыслей о географии» в формировании концепции художественного пространства Н.В. Гоголя
ПЛАТОНОВА Наталя Анатоліївна (Донецьк)

31. Эстетика поэтического в поэме Н.В. Гоголя «Мертвые души»
ПОПЛАВСЬКА Ірина Анатоліївна (Томськ)

32. Как сделана статья Эйхенбаума «Шинель» Гоголя
ПРОСЦЕВІЧУС Владислав Едуардович (Горлівка)

33. Про онтологічну ненаходимість М.В. Гоголя
РЕВ’ЯКОВ Іван Сергійович (Донецьк)

34. Проблематика и специфика повести Н.В. Гоголя «Портрет»
РОДЧЕНКО Микола Вікторович,
ЖЕВОРА М.В. (Новозибків)

35. Русская поэзия в оценках Н.В. Гоголя
РОДЧЕНКО Микола Вікторович,
ПИРЮТКО Е.А. (Новозибків)

36. «Да мещет пастырь, как камнем, грозным словом…» («Лествиця» Іоанна Лествичника та другий том «Мертвих душ» Миколи Гоголя)
CКВІРА Наталія Михайлівна (Київ)

37. Женский портрет в «Петербургских повестях» Н.В. Гоголя
СИДОРЕНКО Валентина Олександрівна (Ніжин)

38. О некоторых стилистических особенностях литературно-критических статей Н.В. Гоголя
СТАРОДУБЕЦЬ Світлана Миколаївна,
НЕРОНСЬКА Е.К. (Новозибків)

39. Семантика екзистенційного світу повісті М. Гоголя «Шинель»
ТКАЧУК Микола Платонович (Тернопіль)

40. Діалогічність художнього мислення Миколи Гоголя (на матеріалі повісті «Ніс»)
УСАТЕНКО Галина Олегівна (Київ)

41. Мотив мести в повестях Гоголя
ФАДЄЄВА Ніна Іванівна (Тверь)

42. Християнські мотиви у «Вибраних місцях із листування з друзями» М.В. Гоголя
ФІСАК Ірина Володимирівна (Полтава)

43. Герменевтика гоголезнавчих студій: етноорганологічний аспект
ХАЙ Михайло Йосипович (Київ)

44. Организация нарратива в поэме «Мертвые души» Н.В. Гоголя
ХОМЧАК Олена Геннадіївна (Мелітополь)

45. Истоки, семантическая амплитуда и трансформация гоголевских образов: «горизонт» и «тина мелочей»
ЦАРЬОВА Віра Павлівна (Луганськ)

46. «Сокровище» Н.В. Гоголя: к проблеме творчества писателя
ЦЕЛЕХОВИЧ Тетяна Петрівна (Гомель)

47. Антропологічний потенціал географічного простору в поетиці М. Гоголя
ЦИМБАЛ Тетяна Володимирівна (Кривий Ріг)

48. Петербург Гоголя
ШАШКОВА Світлана Іванівна (Брянськ)

49. Особенности художественного времени в повести Н.В. Гоголя «Тарас Бульба»
ШЕВАНДО Ірина Володимирівна (Новозибків)

50. Мотив темряви в творчості М. Гоголя
ЯСТРУБЕЦЬКА Галина Іванівна (Луцьк)
Секція IV.

ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ XIX-XXI СТ.

Головують:

КИЧЕНКО Олександр Семенович — доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури, методики навчання і теорії літератури Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького

КОЗЛИК Ігор Володимирович — доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри світової літератури Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

ШОШУРА Станіслав Миколайович — кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та методики її викладання Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського.

Секретар секції:

ТЕРЕЩЕНКО Олена Євгенівна — аспірантка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, викладач Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Доповіді:

1. Н.В. Гоголь и русская комедия первой трети XIX века: к изучению генезиса и типологии комедийных героев
АЛЕКСАНДРОВА Ірина Вікторівна (Сімферополь)

2. Природа художественной эпики Н.В. Гоголя в «Тарасе Бульбе»
АЛЕКСЄЄВ Петро Петрович (Київ)

3. Н.В. Гоголь в творческом сознании В.В. Набокова (на материале пьесы «Событие»)
БАБЕНКО Ольга Олександрівна (Луганськ)

4. Українська відьма: від Гоголя до Капранових
БЕРЕЗА Інна Юхимівна (Миколаїв)

5. «Діалог у часі й просторі героїв творів М. Гоголя «Тарас Бульба» та В. Шкляра «Елементал»: аксіологічний та історіософський аспекти»
БУДУГАЙ Ольга Дмитрівна (Переяслав-Хмельницький)

6. Литературное образование читателей XXI века
ВОЛЧЕНКОВА Ніна Петрівна (Брянськ)

7. Н.В. Гоголь и современное украинское фэнтези
ГЕТЬМАН Людмила Іванівна (Ніжин)

8. Сергей Довлатов: Гоголь как писатель и как моралист
ГЛАДИШЕВ Володимир Володимирович (Миколаїв)

9. Авторские отступления в поэме Н.В. Гоголя «Мертвые души» и в романе А.Ф. Писемского «Взбаламученное море» (типологический аспект)
ГРІНЧЕНКО Наталія Олександрівна (Полтава)

10. Образ «Дороги» в творчестве Н.В. Гоголя и И. Цискарова
ГУДУШАУРІ Натела Отарівна (Телаві)

11. Осколки кривого зеркала (гоголевское присутствие в творчестве Даниила Хармса)
КАРАБУТ Л.А. (Дніпропетровськ)

12. Гоголевская тематика в «Русском филологическом вестнике» Е.Ф. Карского (1905-1915)
КАРСЬКИЙ Олександр Олександрович
(Санкт-Петербург)

13. «Вечера на хуторе близ Диканьки» XX века
КИБАЛЬНИК Сергій Акимович (Санкт-Петербург)

14. Гоголівські традиції в українській новелі «шістдесятників»
ЛЕНСЬКА Світлана Василівна (Полтава)

15. Традиции Н.В. Гоголя в творчестве Б.Ю. Поплавского
ЛЕОНТЬЄВА Анна Юріївна (Петропавлівськ)

16. Фольклорна фантастика у творах М. Гоголя
ЛОГВІНЕНКО Наталія Михайлівна (Київ)

17. «Птица-тройка», або «Ударим разгильдяйством по бездорожью» (Літературний діалог між М. Гоголем та І. Ільфом і Є. Петровим)
ЛЮЛІКОВА Ганна Вікторівна (Ялта)

18. Гоголівська демонологічна традиція романів Ю. Андруховича у контексті антології
МАТВІЄНКО Ганна Ігорівна (Ялта)

19. Гоголевские мотивы в творчестве А. Аверченка
НЕСТЕРЕНКО А.Ю. (Дніпропетровськ)

20. Гоголівський інтертекст в російській літературі 20-х — 30-х років
ПІДМОГИЛЬНА Наталія Василівна (Дніпропетровськ)

21. Творчість М. Гоголя в інтертекстуальному дискурсі роману «Брухт» П. Загребельного
ПІДОПРИГОРА Світлана Володимирівна (Миколаїв)

22. «Петербургская тема» в творчестве Н. Гоголя и М. Веллера («Петербургские повести» — «Легенды Невского проспекта»)
ПОЛУПАНОВА Анна Володимирівна (Уфа)

23. Кавказская проза Я.П. Полонского в контексте прозаических циклов Н.В. Гоголя
РОМАНЕНКО Світлана Михайлівна (Петропавлівськ)

24. Вечно живая классика («Мертвые души» Н.В. Гоголя в оценке В.Г. Белинского)
СЕНІНА Вікторія Кузьмівна (Чернігів)

25. Гоголівські мотиви в російськомовній прозі Євгена Гребінки
СИРОТА Юлія Олександрівна (Полтава)

26. Функции рассказчика в произведениях Н. Гоголя и М. Зощенко
ТЕРЕЩЕНКО Олена Євгенівна (Ніжин)

27. Відгуки М.В. Гербеля та Е.І. Вишнякова на смерть Гоголя
ТЕРЛЕЦЬКИЙ Віктор Володимирович (Шостка)

28. Гоголевские реминисценции в творчестве Н.С. Лескова
УСОЛЬЦЕВА Тетяна Миколаївна (Гомель)

29. В. Розанов и Н. Гоголь: историография вопроса
ЧОБОТЬКО Олександр Васильович (Ніжин)

30. Традиции гоголевского гротеска в творчестве К. Вагинова
ШАТОВА Ірина Миколаївна (Запоріжжя)

31. О визуальной доминанте в повести Н.В. Гоголя «Портрет» и повести И.С. Шмелева «Неупиваемая Чаша»
ШКУРОПАТ Марина Юріївна (Артемівськ)

32. Гоголівські традиції в романі Г. Сенкевича «Вогнем і мечем» (проблема естетичного ідеалу)
ШОШУРА Станіслав Миколайович (Миколаїв)

33. Фольклорные сюжеты о кладах в творчестве Н.В. Гоголя и литературе 1830-х годов
ЮГАН Наталія Леонідівна (Луганськ)

Секція V.

ПРОБЛЕМИ БІОГРАФІЇ, МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ
ТА МОВИ ТВОРІВ М.В. ГОГОЛЯ

Головують:

САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

БОНДАР Надія Олександрівна — кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

БУРДІНА Олена Олександрівна — кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Брянського державного університету ім. акад. І.Г. Петровського.

Секретар секції:

БОЙКО Ірина Віталіївна — аспірантка кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Доповіді:

1. Женщина в «Мертвых душах» Гоголя
АРВАТ Нінель Миколаївна (Ніжин)

2. Явище синестезії в художньому дискурсі Миколи Гоголя
БАНЗЕРУК Оксана Вікторівна (Ніжин)

3. Гоголезнавець — професор Ніжинського державного університету Г.В. Самойленко
БЕРЕЖНЯК Валентина Миколаївна (Ніжин)

4. Вербалізація ментально-гендерних стереотипів в ідіолекті Миколи Гоголя
БОЙКО Надія Іванівна (Ніжин)

5. Женщина в социальном пространстве поэмы Н. Гоголя «Мертвые души» (языковые репрезентации)
БІЛА Алла Степанівна (Ніжин)

6. Сложные синтаксические конструкции в прозе Н.В. Гоголя
БІЛОМОРЕЦЬ Валентина Павлівна (Запоріжжя)

7. Художественный концепт «человек» в поэме Н.В. Гоголя «Мертвые души»
БОЙКО Ірина Віталіївна (Ніжин)

8. Аппозитивные сочетания в произведениях Н.В. Гоголя
БОНДАР Надія Олександрівна (Ніжин)

9. ЛСГ «Внешность» как способ создания образа в творчестве Н.В. Гоголя
БУРДІНА Олена Олександрівна (Брянськ)

10. Семантика проявления признака звучания в произведениях Н.В. Гоголя
ГЛИНКА Олена Віталіївна (Брянськ)

11. Антонимы как изобразительное средство в повести Н.В. Гоголя «Страшная месть»
ГОЛОВАЧОВА Ольга Олексіївна (Брянськ)

12. Українська етикетна лексика та фразеологія як засіб вираження ввічливості в творах М. Гоголя
ЖУРАВЛЬОВА Наталія Миколаївна (Запоріжжя)

13. Ментальний аспект аналізу образу Тараса Бульби
ЗАБАРНИЙ Олександр Вадимович (Ніжин)

14. Музичний світ Миколи Гоголя
КАВУННИК Олена Анатоліївна (Ніжин)

15. Мовний образ козацтва в історичній повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»
КРАСАВІНА Валентина Василівна (Чернігів)

16. Національна ідея та виховний ідеал в історичній повісті М.В. Гоголя «Тарас Бульба»
КУЧЕРЕНКО Олександр Олександрович (Луцьк)

17. Вивчення творів Миколи Гоголя в загальноосвітній школі України і Росії
КУЧЕРЯВЕЦЬ Валентина Григорівна (Ніжин)

18. Петербургский цензурный комитет о творчестве Н.В. Гоголя
ЛЕБЕДИНСЬКА Тетяна Миколаївна,
КАРОВ Олександр Миколайович (Санкт-Петербург)

19. Проза А.С. Пушкина и Н.В. Гоголя как материал для обучения технике чтения и культуре речи
ЛОГІНОВА Інеса Михайлівна (Москва)

20. Використання музики під час вивчення творчості М. Гоголя в школі
ЛУШНИК Людмила Сергіївна (Ніжин)

21. Потенціал та специфіка електронних ресурсів: інтернет-гоголіана
МАТВЄЄВА Людмила Леонідівна (Ніжин)

22. Україномовні переклади творів М. Гоголя для дітей; до проблеми співвідношення традиційних та специфічних етикетних формул
МЕЛЬНИЧУК Оксана Михайлівна (Івано-Франківськ)

23. Екзистенція людського буття в мовній картині М. Гоголя
МИТЯЙ Зоя Олегівна (Мелітополь)

24. До питання про так званий «розгром» директором Й. Леціусом музею М. Гоголя в Історико-філологічному інституті князя Безбородька
МОЦІЯКА Петро Петрович (Ніжин)

25. Біографія письменника як предмет дослідження
ОСТРОВСЬКА Галина Олександрівна
(Івано-Франківськ)

26. Середньонаддніпрянські, східнополіські говори та мова творів М.В. Гоголя
ПАЩЕНКО Валентина Михайлівна (Ніжин)

27. Содержание и идеи основных произведений Гоголя
САНДОМИРСЬКИЙ Семен Мойсейович
(Санкт-Петербург)

28. Відтворення гоголівських афоризмів у кіноповісті О. Довженка «Тарас Бульба»
СУДДЕНКО М.С. (Ніжин)

29. Структурно-семантические и функциональные особенности гоголевской афористики
ТОМІЛІНА Галина Яківна (Запоріжжя)

30. Порівняльна характеристика використання сполучних слів у мові творів Миколи Гоголя й Олександра Довженка
ФЕСЕНКО Т.М. (Ніжин)

31. Ми родом із Ніжина
ФИЛИПЧЕНКО Олександр Борисович (Київ)

32. Изучение творчества Н.В. Гоголя в русских школах
ХРИСТЕНКО Маргарита Олександрівна (Красноярськ)

33. Репрезентация концепта «Душа» в поэме Н.В. Гоголя «Мертвые души»
ШИЛІНА Світлана Олександрівна (Брянськ)

34. Концепт «Дніпро» в образній мовній картині світу (на матеріалі творчості Миколи Гоголя та сучасних поетів Нижньої Наддніпрянщини)
ЮРЧЕНКО Олександр Віталійович (Мелітополь)

35. Український фонд лексичних одиниць у творчості Миколи Гоголя
ЮРЧЕНКО Тетяна Григорівна (Мелітополь)

СПИСОК УЧАСНИКІВ КОНФЕРЕНЦІЇ:

1. Абрамович Семен Дмитрович, доктор філологічних наук, професор Чернівецького торгівельно-економічного інституту.
2. Александрова Ірина Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
3. Алексєєв Петро Петрович, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики Україно-арабського інституту міжнародних відносин.
4. Арват Нінель Миколаївна, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
5. Бабенко Ольга Олександрівна, аспірантка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
6. Балдіна Олена Вікторівна, кандидат філологічних наук, викладач кафедри російської мови філологічного факультету Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова.
7. Банзерук Оксана Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
8. Бараненкова Наталія Анатоліївна, аспірантка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
9. Бережняк Валентина Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
10. Береза Інна Юхимівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та світової літератури Чорноморського державного університету імені Петра Могили.
11. Біла Алла Степанівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
12. Білецька Віталіна Станіславівна, викладач кафедри практики англійської мови Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.
13. Біломорець Валентина Павлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Запорізького національного технічного університету.
14. Бойко Ірина Віталіївна, аспірантка кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
15. Бойко Надія Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
16. Бондаренко Станіслав, письменник, журналіст.
17. Бондар Надія Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
18. Бородінова Маргарита Веніамінівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету.
19. Будугай Ольга Дмитрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри літератури і методики навчання Інституту мови і літератури ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
20. Бурдіна Олена Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Брянського державного університету ім. акад. І.Г. Петровського.
21. Вандишева-Ребро Надія Валентинівна,кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології Національного технічного університету «ХПІ».
22. Вандишев Валентин Миколайович, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії СумДУ.
23. Василишин Олег Васильович, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови і літератури Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка.
24. Васильєв Володимир Кирилович, кандидат філологічних наук, доцент Інститут філології і мовних комунікацій Сибірського федерального університету.
25. Волошина Ніла Йосипівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кор. АПН України, заслужений діяч науки і техніки України, Інститут педагогіки АПН України.
26. Волченкова Ніна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри російської мови і методики її викладання соціально-педагогічного факультету Брянського державного університету імені І.Г. Петровського.
27. Галацька Валентина Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури, старший науковий співробітник ДНУ імені О. Гончара, НДЛ фольклору.
28. Генералюк Леся Станіславівна, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
29. Гетьман Людмила Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
30. Гладишев Володимир Володимирович, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії літератури та методики її викладання Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського.
31. Глинка Олена Віталіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Брянського державного університету ім. акад. І.Г. Петровського.
32. Голдфаст Тетяна Сергіївна, студентка-магістрантка Донецького національного університету.
33. Головачова Ольга Олексіївна, доцент ДІО БДУ.
34. Головченко Ніна Іванівна, доцент кафедри видавничої справи і редагування Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».
35. Гончарова Ірина Михайлівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та соціології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
36. Гричаник Наталія Іванівна, старший викладач кафедри зарубіжної літератури Глухівського державного педагогічного університету ім. Олександра Довженка.
37. Грінченко Наталія Олександрівна, аспірантка кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
38. Гудушаурі Натела Отарівна, викладач Телавського державного університету.
39. Давиденко Галина Йосипівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри Глухівського державного педагогічного університету ім. Олександра Довженка.
40. Данилюк-Терещук Тетяна Ярославівна, завідувач музею Лесі Українки Волинського національного університету.
41. Денисов Володимир Дмитрович, кандидат філологічних наук, доцент Російського державного гідрометеорологічного університету в Санкт-Петербурзі.
42. Дереза Людмила Василівна, доктор філологічних наук, професор кафедри теорії літератури та історії української літератури Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов.
43. Джулай Юрій Володимирович, кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології гуманітарного факультету Національного університету ім. «Києво-Могилянської академії».
44. Дмитрієв Евген Олександрович, студент Дон НУ.
45. Драчук Любов Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
46. Дудченко Геннадій Миколайович, старший викладач кафедри історії України Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
47. Дунай Павлина Олександрівна, кандидат філологічних наук, провідний науковий співробітник Національного музею літератури.
48. Єрмоленко Світлана Іванівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри української мови Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького.
49. Єрмоленко Юлія Володимирівна, асистент кафедри перекладу Дніпродзержинського державного технічного університету.
50. Жаркевич Наталія Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
51. Жулинський Микола Григорович, директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, академік НАН України.
52. Журавльова Наталія Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального і слов’янського мовознавства Запорізького національного університету.
53. Забарний Олександр Вадимович, кандидат педагогічних наук, доцент, декан філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
54. Забіяка Іван Михайлович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
55. Зарудня Ірина Олександрівна, аспірантка Інституту іноземної філології кафедри методики викладання світової літератури та російської мови НПУ ім. М.П. Драгоманова.
56. Зборовська Ніла Вікторівна, доктор філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української літератури ХХ ст. Інститу літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
57. Зварич Василь Захарович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
58. Звиняцьковський Володимир Янович, доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Україно-американського гуманітарного інституту.
59. Зіневич Людмила Василівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства Чернігівського державного інституту економіки і управління.
60. Іванова Наталія Петрівна, викладач кафедри зарубіжної літератури, методики навчання і теорії літератури Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.
61. Кавунник Олена Анатоліївна, старший викладач кафедри музичної педагогіки і хореографії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
62. Казарін Володимир Павлович, завідувач кафедри російської і зарубіжної літератури Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
63. Казимирчук Григорій Дмитрович, доктор історичних наук, професор Київського національного університету імені Т. Шевченка.
64. Калінкін Валерій Михайлович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української та російської мов Донецького державного медичного університету ім. М. Горького.
65. Карабут Л.А.
66. Каров Олександр Миколайович, аспірант Інституту міжнародних освітніх програм.
67. Карпов Олександр Анатолійович, завідувач кафедри історії російської літератури Санкт-Петербурзького університету.
68. Карський Олександр Олександрович
69. Кибальник Сергій Акимович, доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту російської літератури.
70. Киричок Григорій Анатолійович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
71. Киченко Олександр Семенович, доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури, методики навчання і теорії літератури Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.
72. Клеутіна Інна Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент Брянського державного університету імені академіка І.Г. Петровського.
73. Кобзар Олена Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри ділової іноземної мови Полтавського університету споживчої кооперації України.
74. Коваленко Віра Григорівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
75. Ковальчук Олександр Герасимович, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
76. Козлик Ігор Володимирович, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри світової літератури Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
77. Колодяжна Олена Леонідівна, аспірантка кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету.
78. Комісаренко Андрій Миколайович, аспірант, асистент, викладач кафедри філософії Дніпропетровської національної металургійної академії.
79. Коновалов Андрій Григорович, старший викладач кафедри філософії Донецького національного університету.
80. Коновалова Ірина Вікторівна, вчитель російської мови та літератури, соціальний педагог ОШ № 69 м. Донецька.
81. Копєйцева Людмила Петрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української та зарубіжної літератури Мелітопольського державного педагогічного університету.
82. Коркішко Вікторія Олегівна, аспірантка Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
83. Косюк Оксана Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури, зарубіжної літератури та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки.
84. Кошелев В’ячеслав Анатолійович, доктор філологічних наук, професор кафедри російської літератури Новгородського державного університету.
85. Кравченко Оксана Анатоліївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури Донецького національного університету.
86. Красавіна Валентина Василівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Чернігівського державного інституту економіки і управління.
87. Краснобаєва Оксана Дмитрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської філології Волинського національного університету імені Лесі Українки.
88. Кремінь Тарас Дмитрович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського.
89. Кривонос Владислав Шаєвич, доктор філологічних наук, професор кафедри російської, зарубіжної літератури та методики викладання літератури Самарського державного педагогічного університету.
90. Куркіна Світлана Павлівна, старший лаборант кафедри російської мови і літератури філіалу ДОУ ВПО «Брянський державний університет імені академіка І.Г. Петровського» в м. Новозибкові.
91. Кучеренко Олександр Олександрович, викладачсоціально-гуманітарних дисциплін Луцького навчально-реабілітаційного центру.
92. Кучерявець Валентина Григорівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогічної майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
93. Кшихилькевич Агата Феліксівна, доктор філологічних наук, професор кафедри класики та мов світу університету Південної Африки.
94. Лебединська Тетяна Миколаївна, кандидат філософських наук, доцент, член Спілки письменників України, організатор міжнародного семінару «Санкт-Петербург — Україна», кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ступеня.
95. Ленська Валентина Віталіївна, кандидат історичних наук професор кафедри історії та українознавства Криворізького технічного університету.
96. Ленська Світлана Василівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
97. Леонтьєва Анна Юріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови і літератури Інституту мови і літератури Північно-Казахстанського державного університету (ПКДУ) ім. М. Козибаєва.
98. Линдюк Л., член Національної спілки журналістів України.
99. Литвиненко Сергій Володимирович, аспірант Інституту мови і літератури ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
100. Ліщук-Торчинська Тетяна Петрівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології Інституту соціальних наук Волинського державного університету імені Лесі Українки.
101. Логвіненко Наталія Михайлівна, науковий співробітник лабораторії літературної освіти Інституту педагогіки АПН України.
102. Логінова Інеса Михайлівна, доктор філологічних наук, професор кафедри російської мови і методики її викладання філологічного факультету Російського університету дружби народів.
103. Лук’яненко Дарія В’ячеславівна, старший лаборант кафедри українознавства Миколаївського державного аграрного університету.
104. Лушник Людмила Сергіївна, старший викладач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
105. Любецька Вікторія Валеріївна, аспірантка філологічного факультету Донецького національного університету.
106. Люлікова Ганна Вікторівна, аспірантка кафедри української філології заочної форми навчання, асистент кафедри російської філології РВНЗ «Кримський гуманітарний університет».
107. Маслак Олександр Олександрович, викладач кафедри філософії права і юридичної логіки Київського національного університету внутрішніх справ.
108. Матвєєва Людмила Леонідівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
109. Матвієнко Ганна Ігорівна, аспірантка кафедри української філології заочної форми навчання, асистент кафедри української філології РВНЗ «Кримський гуманітарний університет».
110. Мацапура Валентина Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
111. Мельничук Оксана Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри мовознавства Івано-Франківського національного медичного університету.
112. Митяй Зоя Олегівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Мелітопольського державного педагогічного університету.
113. Михед Павло Володимирович, доктор філологічних наук, професор, керівник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, завідувач Відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
114. Михед Тетяна Василівна, доктор філологічних наук, професор Київського славістичного університету.
115. Моціяка Олена Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
116. Моціяка Петро Петрович, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
117. Мощенська Людмила Григорівна, доктор філологічних наук, професор кафедри російської мови Білоруського державного університету.
118. Мусій Валентина Борисівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
119. Нагорна Наталія Мефодіївна, кандидат філологічних наук, доцент Київського славістичного університету.
120. Назарук Ева Ричардівна, маґістр, аспірантка у Закладі Російської Літератури XVIIІ-XIX століття Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.
121. Недяк Володимир Володимирович, генеральний директор музею «Козацькі землі України».
122. Нестеренко А.Ю.
123. Нечипоренко Юрій Дмитрович, доктор фізико-математичних наук, письменник, вчений, старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології Російської Академії Наук, науковий співробітник МДУ ім. Ломоносова, керівник Літературно-художньої студії фізичного факультету МДУ, член Міжнародного Співтовариства Письменницьких Спілок.
124. Окара Андрій Миколайович, кандидат юридичних наук, директор Центру східноєвропейських досліджень.
125. Ольховська Людмила Василівна, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка.
126. Орлова Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
127. Островська Галина Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики навчання Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти м. Івано-Франківськ.
128. Павельєва Анна Костянтинівна, студентка 5-го курсу ПДПУ імені В.Г. Короленка.
129. Пащенко Валентина Михайлівна, старший викладач кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
130. Переломова Олена Степанівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії СумДУ.
131. Петькун Олександр Григорович, доктор філософських наук, директор Інституту проблем зовнішньої політики і безпеки РАН.
132. Підмогильна Наталія Василівна, професор Дніпропетровського університету.
133. Підопригора Світлана Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського.
134. Платонова Наталя Анатоліївна, аспірантка кафедри теорії літератури і світової художньої культури Донецького національного університету.
135. Пойда Оксана Андріївна, старший викладач кафедри методики філологічних дисциплін Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Інституту філології й журналістики.
136. Полупанова Анна Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської та зарубіжної філології Уфимського філіалу Московського державного гуманітарного університету імені М.О. Шолохова.
137. Полянський Вадим Вікторович, старший викладач кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, художній керівник фольклорного гурту «Калинонька».
138. Поплавська Ірина Анатоліївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної літератури Томського державного університету.
139. Просцевічус Владислав Едуардович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури і історії української літератури Горлівського педагогічного інституту іноземних мов.
140. Прохоренко Євгенія Євгеніївна, співробітник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
141. Рева Лариса Григорівна, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
142. Рев’яков Іван Сергійович, молодший науковий співробітник Донецького НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України.
143. Родченко Микола Вікторович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови і літератури філіалу ГОУ ВПО «Брянський державний університет імені академіка І.Г. Петровського» в м. Новозибкові.
144. Ролік Анатолій Васильович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
145. Романенко Світлана Михайлівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри російської мови і літератури Північно-Казахстанського державного університету.
146. Романов Сергій Миколайович, науковий співробітник Науково-дослідного інституту Лесі Українки.
147. Ромащенко Людмила Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
148. Самойленко Григорій Васильович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
149. Сандомирський Семен Мойсейович, кандидат філософських наук, доцент Санкт-Петербурзького державного університету.
150. Сеніна Вікторія Кузьмівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
151. Сидоренко Валентина Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
152. Сирота Юлія Олександрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач Полтавського інституту економіки і права.
153. Cквіра Наталія Михайлівна, кандидат філологічних наук, м.н.с. відділу слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
154. Смольницька Ольга Олександрівна, магістрантка кафедри теорії та історії української літератури факультету української філології та українознавства Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.
155. Созашвілі Ніно Михайлівна, професор, завідуюча відділом зв’язків із громадськістю Телавського державного університету.
156. Стародубець Світлана Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент, директор філіалу ДОУ ВПО «Брянський державний університет імені академіка І.Г. Петровського» в м. Новозибкові.
157. Судденко М.С., аспірантка кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
158. Терещенко Олена Євгенівна, аспірантка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, викладач Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
159. Терлецький Віктор Володимирович, голова міської організації ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, член Національної Спілки письменників України, лауреат Огієнківської премії 2006 року, краєзнавець-дослідник.
160. Тетеріна Ольга Борисівна, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
161. Ткачук Микола Платонович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії української літератури Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
162. Томіліна Галина Яківна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської філології Запорізького національного університету.
163. Усатенко Галина Олегівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії української літератури та шевченкознавства Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
164. Усольцева Тетяна Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і світової літератури Організації УО «Гомельський державний університет ім. Ф. Скорини».
165. Фадєєва Ніна Іванівна, доктор філологічних наук, професор Тверського державного університету.
166. Федоров Володимир Вікторович, доктор філологічних наук, професор кафедри російської літератури Донецького національного університету.
167. Федунь Марія Романівна, докторант кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
168. Фесенко Т.М., аспірантка кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
169. Фісак Ірина Володимирівна, аспірантка кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
170. Филипченко Олександр Борисович, керівник технічного нагляду компанії «Nestle-Україна»
171. Хай Михайло Йосипович, доктор мистецтвознавства, професор кафедри музичної фольклористики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, старший науковий співробітник ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України.
172. Хомчак Олена Геннадіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови філологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.
173. Хотинська Галина, доктор філософських наук, кандидат філологічних наук, професор, ректор Міжнародного університету суспільного розвитку, організатор конкурса читців на фестивалі «Сорочинський ярмарок крокує Германією», поет, перекладач.
174. Христенко Маргарита Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент Красноярського крайового Інституту підвищення кваліфікації працівників освіти.
175. Царьова Віра Павлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри всесвітньої літератури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
176. Целехович Тетяна Петрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри російської мови як іноземної Організації УО «Гомельський державний медичний університет».
177. Цимбал Тетяна Володимирівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри історії України, філософії та політології Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана».
178. Чайка Олена Миколаївна, старший викладач кафедри зарубіжної літератури Глухівського державного педагогічного університету ім. Олександра Довженка.
179. Чоботько Олександр Васильович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
180. Шатова Ірина Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри зарубіжної літератури Інституту іноземної філології приватного університету.
181. Шашкова Світлана Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і історії російської мови ДІО БДУ.
182. Шевандо Ірина Володимирівна, старший лаборант кафедри загальнопрофесійних, соціально-економічних і гуманітарних дисциплін філіалу ДОУ ВПО «Брянський державний університет імені академіка І.Г. Петровського» в м. Новозибкові.
183. Шиліна Світлана Олександрівна, викладач кафедри російської мови Брянського державного університету імені академіка І.Г. Петровського.
184. Школа Валентина Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент БДПУ.
185. Шкуропат Марина Юріївна, доцент кафедри граматики і практики англійської мови Горлівського державного інституту іноземних мов.
186. Шошура Станіслав Миколайович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та методики її викладання Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського.
187. Юган Наталія Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри всесвітньої літератури Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.
188. Юрова Інна Юріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін Донецького університету економіки і права.
189. Юрченко Олександр Віталійович, аспірант Запорізького національного університету.
190. Юрченко Тетяна Григорівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови філологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.
191. Ющенко Людмила Олександрівна, пошукувач при кафедрі української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
192. Яблонська Ольга Василівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки.
193. Якубіна Юлія Василівна, старший викладач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
194. Ярошевич Ірина Андріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету.
195. Яструбецька Галина Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Сохранить в:

 • Twitter
 • Grabr
 • email
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Yandex
 • Memori
 • BobrDobr
 • Moemesto
 • News2
 • LinkedIn
 • Live
 • MSN Reporter
 • PDF
 • Print
 • RSS